Auteur |
Onderwerp  |
|
RaymondW
Netherlands
7 berichten |
Geplaatst - 03 jul 2025 : 16:49:28
|
Hallo experts en andere meer van Koploper wetende gebruikers,
Sinds een tijdje dus bezig met Koploper en net even een half uurtje 3 treinen op de automatische piloot wat variabele routes laten rijden. Dat ging zonder problemen wonderwel goed. Hebben al die uren Youtube kijken en handleidingen lezen toch nut gehad.
Graag dus advies of ik iets beter of anders kan doen. Dat zal ongetwijfeld wel zo zijn dus als iemand naar mijn baan kan en wil kijken dan zie ik vanzelf wel de op en aanmerkingen verschijnen.
Groet, Raymond
ps. Er staat nog geen enkel sein op m'n baan. Die komen er wel, ooit.
Hier onder zet ik de laatste versie van m'n baan neer zodat het snel te vinden is.
Download Attachment: Zolderbaan.zip 11,97 KB |
Bewerkt door RaymondW op 05 jul 2025 07:35:24 |
|
Bonaza
Belgium
826 Posts |
Geplaatst - 03 jul 2025 : 20:24:13
|
Beste Raymond,
Waar is jouw baanoverzicht in je database gebleven ? Dit is een venster dat je normaal niet kan sluiten. Mogelijk een fout in de database die je geplaatst hebt.
grts
Marcel |
 |
|
RaymondW
Netherlands
7 Posts |
Geplaatst - 03 jul 2025 : 22:17:58
|
quote: Oorspronkelijk geplaatst door Bonaza
Beste Raymond,
Waar is jouw baanoverzicht in je database gebleven ? Dit is een venster dat je normaal niet kan sluiten. Mogelijk een fout in de database die je geplaatst hebt.
grts
Marcel
uhhhh.... Die staat bij mij los van het hoofdscherm, dat zal waarschijnlijk de reden zijn dat het niet te zien is. Ik heb aan de laptop een 2de scherm hangen en daar staat ie op. Inmiddels een nieuw backup gemaakt waar het overzicht wel in te zien is, hoop ik.
Download Attachment (oude versie!): Zolderbaan_20250703_221404.zip 12,32 KB
Deze moet dan wel volledig zijn.
Groet, Raymond
Nieuwe versie, baanplan stuk verkleind voor een beter overzicht.
Download Attachment {nieuwe versie): Zolderbaan.zip 11,23 KB
Edit: nieuwe versie en typo's |
Bewerkt door RaymondW op 04 jul 2025 18:55:44 |
 |
|
Bonaza
Belgium
826 Posts |
Geplaatst - 04 jul 2025 : 08:02:17
|
Morgend Raymond,
Inderdaad nu staat je baanoverzicht wel op onze database. Ik heb eens naar je database gekeken. Er is nog zoveel dat je kan doen. Denk eens aan vaste/variabele routes. Stoptijden locs/baanblok en vooral je kan nog zoveel doen met Speciale en Logische acties. Het is maar wat jezelf wil bereiken.
Groeten
Marcel |
 |
|
JPJ
Netherlands
597 Posts |
Geplaatst - 04 jul 2025 : 08:58:32
|
@Marcel,
wat Raymond eerst moet doen is vinkjes bij keer loc op de draaischijf nakijken.
Jos |
 |
|
RaymondW
Netherlands
7 Posts |
Geplaatst - 04 jul 2025 : 10:13:20
|
quote: Oorspronkelijk geplaatst door JPJ
@Marcel,
wat Raymond eerst moet doen is vinkjes bij keer loc op de draaischijf nakijken.
Jos
Daar moet ik inderdaad nog eens goed naar kijken. Ik heb hem wel in het baanplan opgenomen en aangegeven dat ie via Draai15 aangestuurd word maar dat is niet het geval. Ik bedien die handmatig.
Waar ik nog mee aan het stoeien ben er is voor zorgen dat de V200 niet vanuit uit blok 8 of 9 via blok 25 naar blok 2 of 3 rijd. De V200 is gekoppeld aan 3 Silberlingen, dus duw/trek combi. Dat mag ie wel als ie trekt maar niet als ie duwt. Als ie duwt dan loopt er soms net na wissel 1 een rijtuig uit de rails. En al die andere dingetjes zoals sluiten van deuren, fluitje van de conducteur, aan de stoomfluit trekken etc komen allemaal wel. Belangrijkste is dat ik nu m’n treinen automatisch kan laten rijden zonder deadlocks en/of aanrijdingen.
Groet, Raymond
|
 |
|
RaymondW
Netherlands
7 Posts |
Geplaatst - 04 jul 2025 : 19:06:30
|
quote: Oorspronkelijk geplaatst door P de Reede
Raymond,
Om te beginnen ,zijn er een hoop bezetmelder verkkerd geplaats.
M.vgr Piet
In welk opzicht en om welke gaat het? Als ik een wagonnetje met de hand over de baan beweeg dan krijg ik in Rocrail met de meldermonitor precies te zien waar welke melder zich fysiek in mijn baan bevind, met bij behorende nummers en dat heb ik zo een op een overgenomen hier in koploper. Ik heb er een of twee niet in gebruik, dat klopt maar verder heb ik geen melding gekregen van een melder die zich niet op de juiste plek bevind. Het hele baanplan met melders en wissels heb ik op een printje naast me liggen, daar nog eens met een rode en zwarte pen de wisselnummers en meldernummers genoteerd. Het enige wat ik kan bedenken is dat ze met het intekenen in het baanplan niet op precies dezelfde plek zitten maar ze zijn wel aan het goede blok gekoppeld en ook in de goede volgorde.
Groet, Raymond
Download Attachment: Zolderbaan.zip 11,23 KB |
Bewerkt door RaymondW op 04 jul 2025 19:12:41 |
 |
|
JPJ
Netherlands
597 Posts |
Geplaatst - 04 jul 2025 : 20:03:35
|
Hallo Raymond,
Je database van 19:06 is je laatste of niet? Zo ja, welke vragen heb je allemaal. Geef eens een paar voorbeelden wat je wil met automatisch rijden.
Jos |
 |
|
P de Reede
Netherlands
278 Posts |
Geplaatst - 04 jul 2025 : 20:34:38
|
Huub, Dat zal dan wel. Sorry zal mijn berichten verwijderen. m.vrg Piet
quote: Oorspronkelijk geplaatst door hubertus
Piet,
Zit je wel naar de goede database te kijken? Raymond heeft helemaal geen logische acties gedefinieerd en ik krijg bij het opstarten ook geen foutmeldingen.
Groet, Huub
|
 |
|
phdirk
Netherlands
2609 Posts |
Geplaatst - 04 jul 2025 : 22:03:50
|
Hallo Raymond,
Er is natuurlijk veel te vertellen over Koploper en nog veel meer te vragen. Meestal is het dan heel nuttig en leerzaam om eens bij een Koploperrijder te gaan kijken. Als je in de buurt van Putten woont, dan ben je zeker welkom. Ook als je verder weg woont, natuurlijk, maar dan is het meer een dagreis.
Met beste groeten Dirk bj1953 HO=TC/IBII |
 |
|
RaymondW
Netherlands
7 Posts |
Geplaatst - 05 jul 2025 : 08:22:11
|
quote: Oorspronkelijk geplaatst door JPJ
Hallo Raymond,
Je database van 19:06 is je laatste of niet? Zo ja, welke vragen heb je allemaal. Geef eens een paar voorbeelden wat je wil met automatisch rijden.
Jos
Dat was inderdaad de laatste database. Als ik een nieuwe gemaakt heb dan zet ik die in de openingspost en onder mijn laatste bericht in dit draadje.
Het automatisch rijden heb ik wel ongeveer wat ik voor ogen had. Waar ik nog wel mee bezig ben is of ik van de blokken 27 en 13 nou wel of niet een 2 richtingsgroep wil maken. Het bied wel meer route mogelijkheden dus nog maar even over nadenken.
Is het mogelijk om een trein op een bepaalde plaats langs een perron te laten stoppen? Ik heb wel hier op het forum gelezen dat er meer met dezelfde vraag waren maar het is me niet helemaal duidelijk of je dat alleen maar voor elkaar krijgt door meer fysieke melders in dat blok te plaatsen of dat je het ook met virtuele melders kan doen.
Het gaat bij mij specifiek om blok 5. Dat blok is 125 cm lang, gemeten tussen de aansluitingen van wissel 6 en 17. Komend uit blok 11 kom je dan via wissel 6 het blok in, 9 cm spoor, melder 24 (11 cm lang), 57 cm perronspoor, 22,5 cm spoor zonder perron, melder 62 (12 cm lang), 13 cm spoor en dan wissel 17. Als ik dan daar met die ÖBB Rh5081 railbus aankom dan stopt ie pas bij melder 24..... dan moeten alle reizigers van het perron springen, door het gras rennen en maar zien of ze de trein kunnen halen... Is het mogelijk om die railbus netjes gecentreerd langs het perron te laten stoppen dmv virtuele melders of moet ik Strukton bellen en ergens langs het perron een melder aan laten leggen?
Nog een beetje uitleg over het baanplan. Sporen 2,, 3, 4, 5, 6 en 7 zijn het station. Spoor 1 eigenlijk ook maar nu meer een doorgaand spoor. Sporen 6 en 7 zijn kopsporen. Tussen 1&2, 2&3, 4&5 en 6&7 liggen perrons van 57 cm lang. Spoor 15 en 16 zijn gekoppeld aan de draaischijf. Vanaf spoor 16, het stoomdepot, kan je dus via wissel 3 rechtdoor naar blok 28 of afbuigend naar de draaischijf. Sporen 17 en 18 zijn opstelsporen met soort laadperron er tussen. De sporen 19 t/m 24 zijn voorzien van een 6-sporige locloods.
Het baanplan zoals ik het nu getekend heb is meer een weerspiegeling van hoe het er hier bij mij uitziet. De oplettende kijker heeft misschien zoiets van dat komt me bekend voor... Dat kan kloppen, het is gebaseerd op het baanplan van Der gemogelte Kopfbahnhof.
Beste Piet, kan gebeuren en je had de berichten gewoon kunnen laten staan hoor.
Dirk, dank voor je aanbod. Putten is geen dagreis hoor... met het ov misschien wel vanuit Hoofddorp.
Ga ik nu even kijken waarom die DB 038 niet meer wil rijden. Dat is een 2dehands analoge loc waar ik zelf een D&H decoder heb ingebouwd. Ik hoop niet dat ie de geest gegeven heeft maar vrees het wel.
Groet, Raymond.
Download Attachment: Zolderbaan.zip 11,97 KB |
 |
|
|
Onderwerp  |
|