Wissel wordt te vroeg omgelegd
Geprint door: Koploperforum Digitale Treinbesturing
Webadres onderwerp: https://www.koploperforum.nl/topic.asp?TOPIC_ID=7284
Geprint op: 22 feb 2025
Onderwerp:
Auteur onderwerp: Eifelman
Onderwerp: Wissel wordt te vroeg omgelegd
Geplaatst op: 15 feb 2025 19:42:37
Bericht:
Hallo,
Ik heb toch weer iets vreemds:
Zie mijn database. Tussen wissel 89 en 76 zit een stukje rails wat niet gedetekteerd wordt. Is een bocht met een lengte van misschien 70 cm.
Een trein rijdt uit blok 34 via wissel 76 en deze bocht blok 24 binnen en heeft de bezetmelder B1.06 bezet. Melder B4.08 (stopmelder in blok 24) is nog niet bezet. Een tweede trein staat stil in blok 25. Deze reserveert blok 23 (dat is nl. vrij) en direkt wordt wissel 89 omgezet en de trein gaat rijden. De trein die blok 24 binnenrijdt en bijna geheel in blok 24 is, ontspoort op wissel 89. Bezetmelder B4.08 is niet bezet.
Als ik dan in de database kijk bij wisselstraten, dan zou wissel 89 pas vrijgegeven worden als bezetmelder B4.08 bezet is. Maar de wissel wordt te vroeg vrijgegeven en omgezet. Kan maar niet vinden waar dat aan ligt.
Download Attachment: StartMaerklin.zip 36,88 KB
met vriendelijke groet
Frank
Spoor N, Fleischmann (en veel Kato), Multimaus, xpressnet, Rosoft, koploper 8.6 Spoor H0, Marklin, Tams Redbox, 4 boosters, koploper 9.4
Reacties:
Reageer op auteur: Bonaza
Gereageerd: 15 feb 2025 21:18:14
Bericht: Hey Frank,
Als je "Instellingen per database" selecteert onder het rolmenu Algemeen. Dan kan je hierin aanvinken "Wisselstraat vrijgeven na gehele detectie trein". Als je nu naar het baanontwerp gaat en "Vast leggen Wisselstraten" selecteer dan kan je hier de wisselstraat van 34 naar 24 aanduiden. Onderaan krijg je dan "Vrijgave en lengte wisselstraat" als je dit aanduidt kan je de bezetmelders aanvinken voor vrijgave van de wisselstraat.
grts
Marcel
Reageer op auteur: Eifelman
Gereageerd: 16 feb 2025 20:56:39
Bericht: quote: Oorspronkelijk geplaatst door Bonaza
Hey Frank,
Als je "Instellingen per database" selecteert onder het rolmenu Algemeen. Dan kan je hierin aanvinken "Wisselstraat vrijgeven na gehele detectie trein". Als je nu naar het baanontwerp gaat en "Vast leggen Wisselstraten" selecteer dan kan je hier de wisselstraat van 34 naar 24 aanduiden. Onderaan krijg je dan "Vrijgave en lengte wisselstraat" als je dit aanduidt kan je de bezetmelders aanvinken voor vrijgave van de wisselstraat.
grts
Marcel
Heb het zo uitgevoerd. Vandaag getest en het zag er goed uit tot vanavond een trein (dezelfde als voorheen ontspoorde) toch weer ontspoorde. Komt mijn zoon van 12 kijken en zegt direkt: Ja dat snap ik dat het niet goed gaat, je hebt de trein een lengte van 20 cm gegeven. Ik had nl. Een dikke week geleden op advies van Wim alles omgezet naar vrijgave obv treinlengte. Heb toen alle treinlengtes en bloklengtes geecorrigeerd, maar kennelijk een trein niet goed gecorrigeerd of later veranderd omdat ik deze ingekort heb. Totaal over heen gelezen vandaag toen het ontsporingsprobleem begon
Kennelijk gaat "obv treinlengte" voor op "vrijgave obv bezetmelding."
Probleem is opgelost zoals het er nu uitziet, nadat ik de lengte van de trein aangepast had.
met vriendelijke groet
Frank
Spoor N, Fleischmann (en veel Kato), Multimaus, xpressnet, Rosoft, koploper 8.6 Spoor H0, Marklin, Tams Redbox, 4 boosters, koploper 9.4
Reageer op auteur: Wim Romijn
Gereageerd: 17 feb 2025 12:10:20
Bericht: Frank, Klopt als een lengte van een trein te kort wordt dan gaat het fout.
Er zijn 2 zaken waar je op moet letten: 1. Als je in het trein window wagons wegzet via de button en je koppelt andere wagons aan via dat knopje dan moet je nooit vergeten dat aankoppelen te doen. Vergeet je dat dan is de trein in Koploper maar ca. 20 cm.(de lengte van de loc) maar in werkelijkheid veel langer.
2. Als je bij de instellingen van de database de cm. wil aanpassen dat haalt Koploper het vinkje van vrijgave van blokken weg en moet je die bewust weer aanzetten.
Mvtgr,
Wim Romijn. N - YaMoRc YD7001 - loconet
Koploperforum Digitale Treinbesturing : https://www.koploperforum.nl/
© EKweb 2006
|